8. nap

péntek

Stuttgart, Mercedes Múzeum

Stuttgart jelentős ipari centrum. Untertürkheim városrészben van a Daimler óriáscég központja, Zuffenhausen városrészben a Porsche sportkocsicég központja található. Mi a Mercedes-Benz Múzeumot látogattuk meg, mely impozáns és professzionális intézmény, méltó a bemutatott márkához.

A kiállítás a legelső belsőégésű motortól napjainkig mutatja be az autómobil történetét a Mercedes márka tükrében, hiszen a Mercedes-Benz a mai motorizáció bölcsőjeként is tekinthető.

Günzburg, Legoland

Günzburg egy 18 ezres város Németországban, azon belül Bajorországban. Csapatunk a város mellett elhelyezkedő Legoland-et vette célba és töltött ott 4 felejthetetlen órát. Mint később kiderült, 2-3 napot is eltölthettünk volna, mivel a park hatalmas, egyetlen nap alatt nem járható végig. Az élményelemeket 9 különböző témára osztották. A legkisebbek számára az “Imagination” területen található a legtöbb érdekesség, a legbátrabbak pedig a Knights’ Kingdom, vagy a LEGO X-Treme hullámvasútjain borzonghatnak. A park közepén található MINILAND-ban fantasztikus élethűséggel elevenednek meg egyes országok, városok nevezetes épületei, terei, természetesen mind Lego-ból felépítve. Az egész komplexum egy megelevenedett meseország, ajánljuk minden korosztálynak.

München

München a legnagyobb német tartomány, Bajorország fővárosa. Németország harmadik, az Európai Unió tizenkettedik legnagyobb városa. A városon keresztülfolyik az Isar folyó. Németország egyik gazdasági, közlekedési és kulturális központja, egyike Európa legvirágzóbb városainak. Neve a német Mönch szóból ered, amely magyarul szerzetest jelent, aki a város címerében is megjelenik.

Sajnos már este érkezünk, itt is csak egy éjszakai városnézésre marad idő. Ez a város végre „emberi élet jeleit mutatta”, utcazenészek tették emlékezetessé a túránkat.

Források:

  • DE-GTK tanulmányút 2017 útikalauz

Összes fotó >>

Read more “8. nap”

7. nap

csütörtök

Luxemburg

Luxemburg, hivatalosan Luxemburgi Nagyhercegség egy minden oldaláról szárazföld által határolt kis ország Északnyugat-Európában. Belgium, Hollandia és Luxemburg szoros regionális együttműködését általában Benelux államokként említik. Az állam nevét magyarul Luxemburgnak, fővárosáét pedig Luxembourgnak írjuk.

A legnagyobb európai miniállamot 1815-ben, a bécsi konferencia határozata hozta létre, függetlenségét 1890-ben nyerte el. Fővárosa Európa egyik pénzügyi központja.

Érdekesség (informatikai és nyomdász beállítottságú iskolánk számára): a luxemburgi zászló színeit a nagyherceg határozta meg. A hagyományos piros-fehér-kék színeket az azonos holland zászlótól való megkülönböztetés érdekében úgy módosították, hogy világoskék árnyalatot (színkódja Pantone 299C) választottak. A piros színkódja Pantone 032C.

A város egy gyöngyszem. 1994 óta a város régi negyedei és erődítményei az UNESCO világörökségi listáján vannak.

Európai számvevőszék

1951-ben a nagyhercegség az Európai Szén- és Acélközösség alapító tagja volt, 1952-től a szervezet székhelye is ide került. Luxemburg 6 év múlva az Európai Gazdasági Közösség alapító tagja lett. Az EU több fontos intézménye jelenleg is az ország fővárosában található. Mi az Európai számvevőszéket látogattuk meg, ami az EU független külső ellenőreként gondoskodik az uniós adófizetők érdekeinek védelméről. Mi Baranyi Márton attasé előadását hallgathattuk meg az intézmény működéséről.

Speyer

Speyer város Németországban, Rajna-vidék-Pfalz szövetségi tartományban. A Rajna bal partján, a Rajna és a Speyerbach összefolyásánál található. A várost magát nem látogattuk meg, pedig az ott található dóm az UNESCO világörökség része.

Látogatásunk célja a város szélén található lenyűgöző közlekedési múzeum volt, melynek egy része tele volt szabadtéri látványosságokkal.

 

Stuttgart

Stuttgart város Németországban, a Neckar folyó völgyében. Baden-Württemberg tartomány fővárosa. Lakossága kb. 590 000 fő. A város csak az éjszakai arcát mutathatta nekünk. Találomra bele is futottunk egy nagyon modern „kocka” városnegyedbe, ám a végén Stuttgart elkezdte a szebbik arcát is megmutatni. Kár hogy csak ennyi időnk volt itt.

Források:

  • DE-GTK tanulmányút 2017 útikalauz